Porsche GT3 (997)

jazda Porsche GT3 (997)

Pojemność silnika:3,8 l
Moc:450 KM
Przyspieszenie:4,1 s do 100 km/h
Prędkość maksymalna:310 km/h
Skrzynia biegów:manualna, 6 biegów
Napęd:na tył
Waga:1395 kg

Poszukujesz ekstremalnych emocji na torze wyścigowym i pasjonujesz się autami Porsche? Jeśli tak, to jazda Porsche 911 GT3 (997) będzie dla ciebie idealną opcją. Wielu uważa, że Porsche 911 jest jednym z najlepszych aut pod względem prowadzenia.

Porsche 911 (997) w wersji GT3 to specjalnie przygotowana na tor wyścigowy wersja tego i tak już szybkiego auta. GT3 oznacza silnik wolnossący, a co za tym idzie, jeszcze lepsze wrażenia z jazdy. Moc pochodzi tu z jednostki o pojemności 3,8 litra, która osiąga moc aż 450 koni mechanicznych.

GT3 słynie ze swej zachwycającej przyczepności. Eksperci są zdania, że podwozie w tym modelu jest jednym z najbardziej zaawansowanych i dających najwięcej frajdy z jazdy, jakie kiedykolwiek powstało. Idealnie wyważona masa w połączeniu z odpowiednio sztywnym i precyzyjnym układem kierowniczym sprawiają, że każdy zakręt pokonasz z łatwością i niewyobrażalną dokładnością. Na przyjemność z jazdy wpływa też fakt umieszczenia silnika z tyłu pojazdu. Ten zabieg wpłynął na skrócenie maski, dzięki czemu poprawiła się widoczność toru.

Blisko 450 KM w aucie ważącym niecałe 1400 kg sprawia, że wyrywa ono do przodu z każdej prędkości. Tutaj nigdy nie brakuje mocy. Carrera GT3 RS nie jest zwykłym Porsche. To auto klasy wyścigów GT3, które na torze staje się w pełni profesjonalnym bolidem. Niską wagę uzyskano poprzez pozbycie się zbędnych elementów wyposażenia. Dodano natomiast klatkę bezpieczeństwa i kubełkowe fotele. Porsche zrezygnowało też z napędu 4×4 – zastosowanie napędu na tył znacznie obniżyło masę pojazdu.

Jazda po torze Porsche 911 GT3/RS (997)

Przejażdżka sportowym Porsche 911 GT3/RS (997) będzie doskonałą okazją do przetestowania jednego z najlepiej prowadzących się aut na świecie. Może być też jednym z ciekawszych pomysłów na prezent dla miłośnika samochodów. Z pewnością zachwyci każdego pasjonata sportowych aut.