Tor Toruń

Tor Toruń to znane miejsce dla wielu fanów motoryzacji, a w szczególności tych, którzy interesują się rallycrossem. To właśnie w MotoParku Toruń odbywają się cykliczne Mistrzostwa Rallycross na skalę Polski oraz Europy Centralnej.

Tor wyścigowy w Toruniu to miejsce, które pozwoli wyszaleć się naszymi szybkimi i mocnymi autami Porsche 911. Teren MotoParku Toruń obejmuje blisko 20 hektarów. Najważniejszą częścią jest oczywiście tor samochodowy, choć znajduje się tu także Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy oraz 6 płyt poślizgowych. Część toru stanowi nawierzchnia szutrowo-asfaltowa, lecz nasze jazdy Porsche odbywają się tylko na części asfaltowej.

Miłośnicy szybkich samochodów w mieście pierników nie mogą się nudzić. Oprócz Mistrzostw Rallycrossu odbywają się tu też pokazy i zloty aut (klasycznych, amerykańskich, sportowych oraz konkretnych marek), Seicento Cup, zawody driftingu, zawody KJS oraz Super OES. Tor Toruń żyje wydarzeniami motorsportu. Właśnie z tego powodu warto to miejsce odwiedzić i poczuć się jak prawdziwy kierowca rajdowy. To doskonałe miejsce dla każdego zapaleńca marki Porsche, który marzy o poprowadzeniu jednego z najbardziej rozpoznawalnych modeli marki – 911.

Tor Toruń to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Oprócz atrakcji związanych z szybkimi samochodami, na odwiedzających czekają restauracja, pole do paintballa, miejsce przeznaczone do grillowania i profesjonalne korty tenisowe. Tor jest położony stosunkowo blisko centrum miasta oraz dobrze z nim skomunikowany. 

Nawierzchnia

Asfalt

Długość toru

1,05 km

Szerokość toru

12 m

Liczba zakrętów

5

Najdłuższa prosta

150 m