Tor Słomczyn

Tor Słomczyn

Tor w Słomczynie to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy tor wyścigowy w okolicach Warszawy. Obiekt przyciąga miłośników motosportu, którzy lubią się ścigać, driftować i testować swoje możliwości w profesjonalnych warunkach. Dużo imprez sportowych, dobra nawierzchnia i dogodna lokalizacja to największe plusy tego toru.

Tor Słomczyn ma długość 1200 metrów i szerokość 10 metrów. Ma jeden z najciekawszych układów wśród wszystkich polskich torów wyścigowych. Liczba zakrętów (14) daje możliwość technicznej jazdy i poznania prowadzenia aut. Właśnie z tego względu jazda naszymi Porsche 911 będzie tu wyjątkowa. Równa, asfaltowa nawierzchnia poprawia bezpieczeństwo uczestników i wrażenia z przejazdu.

Rozbudowana infrastruktura toru pozwala na organizowanie tu wielu wydarzeń motoryzacyjnych. Odbywają się tu m.in. Mistrzostwa Polski, Europy i Europy Centralnej w Rallycrossie. Oprócz tego kierowcy mogą tu zmagać się w Pucharze Toru Słomczyn i Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Każdy kierowca jeżdżący na Torze Słomczyn doceni jego pokaźną szerokość. Duże łuki i dość długa prosta dają możliwość podszkolenia się w driftingu. Miłośnicy Rallycrossu docenią natomiast sporo krótkich prostych i ciasnych zakrętów. Bardzo dużą zaletą Toru w Słomczynie są trybuny z widokiem na cały tor. Dzięki nim Twoi przyjaciele i rodzina będą mogli obserwować Twoje zmagania w Porsche na torze. Z infrastruktury warto wymienić też biuro, trybuny dla sędziów i nowe toalety. 

Tor Słomczyn to obiekt wyróżniający się klimatem rallycrossu, sprawną organizacją i miłą atmosferą. Warto tu przyjechać i przetestować swoje ulubione samochody Porsche.

Nawierzchnia

Asfalt

Długość toru

1,2 km

Szerokość toru

10 m

Liczba zakrętów

14

Najdłuższa prosta

200 m