Tor Olsztyn

Tor Olsztyn

Tor Olsztyn znajduje się nieopodal lotniska Dajtki, a właściwie na jego terenie. Odległość zaledwie 4 kilometrów od stolicy Warmii i Mazur sprawia, że jest chętnie odwiedzany przez mieszkańców oraz turystów. To miejsce ze świetną atmosferą, które spodoba się niejednemu maniakowi motoryzacji.

Tor Olsztyn Dajtki jest największym płaskim terenem wokół Olsztyna, stąd też w 2006 roku postanowiono o utworzeniu tu pasa startowego o wymiarach 850 x 25 metrów. Podczas eventów planowanych przez jazdę Porsche właściciel organizuje tu tor wyścigowy o imponującej długości 2 kilometrów. Dzięki temu kierowcy uzyskują szansę na prawdziwe wyszalenie się na torze. Na dobrą przyczepność oraz przyjemność z jazdy wpływa asfalt, którym wylana jest nawierzchnia toru. 

Na torze Olsztyn organizowane są liczne wydarzenia zrzeszające fanów motoryzacji, m.in. Grand Prix Polski w wyścigach na ¼ mili. Jeśli jesteś z Olsztyna lub okolic, zamów voucher na przejazd Porsche i podaruj go najbliższej osobie. Jesteśmy pewni, że tego typu niespodzianka zrobi na obdarowanym bardzo dobre wrażenie.

Nawierzchnia

Asfalt

Długość toru

2 km

Szerokość toru

35 m

Liczba zakrętów

5-8

Najdłuższa prosta

600 m