Tor Bednary

Tor Bednary

Tor Bednary, czyli Sobiesław Zasada Centrum to nowoczesny ośrodek szkoleniowo-sportowy zlokalizowany w Bednarach, ok. 30 kilometrów od Poznania. Jego pomysłodawcą i założycielem był jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowych – Sobiesław Zasada.

Tor wyścigowy Bednary zbudowano na płycie byłego lotniska. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych polskich ośrodków zajmujących się szkoleniami z zakresu bezpiecznej jazdy. Nas interesuje najbardziej sam tor wyścigowy. Nitka o długości 2,5 kilometra i szerokości 12 metrów daje duże pole do popisu naszym samochodom Porsche. Charakterystyczne dla tego toru są długie odcinki proste, liczące sobie aż 500 metrów. Taki dystans da Ci do zrozumienia, czym jest ekstremalne przyspieszenie naszych sportowych aut. Dla chcących sprawdzić swoje umiejętności techniczne także znajdzie się coś ciekawego – 2 prawe zakręty oraz 5 lewych będą świetną okazją do przetestowania siebie i auta.

Sobiesław Zasada Centrum będzie też świetnym wyborem dla kierowców chcących podszkolić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy. Jednym z ciekawszych elementów jest góra szkoleniowa z nawodnieniem, z której zjeżdżając, sprawdzisz, czy potrafisz wyjść z poślizgu. Oprócz niej znajdują się tu także szarpaki, kręgi poślizgowe, slalomy, tor kartingowy, tor MSP oraz tor off-road.

Jeśli chcesz sprawić komuś niespodziankę, postaw na jazdę sportowym Porsche 911 na torze w Bednarach. Taki upominek to gwarancja niezapomnianych przeżyć i możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.

Nawierzchnia

Beton

Długość toru

2,5 km

Szerokość toru

12 m

Liczba zakrętów

7

Najdłuższa prosta

500 m