Tor Białystok

Tor Białystok

Tor Białystok to największy obiekt zrzeszający miłośników motoryzacji na Podlasiu. Powstał z inicjatywy samych mieszkańców, którzy zdecydowali o jego budowie w ramach budżetu obywatelskiego. To jeden z nowszych torów wyścigowych w całej Polsce – został oddany do użytku 17 listopada 2017 roku. Nosi oficjalną nazwę “Tor Wschodzący Białystok”.

Na realizację tego przedsięwzięcia czekało wiele osób. Teraz na torze organizowane są różnego rodzaju jazdy samochodami, również naszymi Porsche. Odbywają się tu także szkolenia kierowców i pokazy driftingu. Miasto, będące właścicielem toru, organizuje na nim wydarzenia, podczas których za niewielką opłatą można przejechać się własnym samochodem. To dobra okazja do przetestowania możliwości własnego auta oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Wszystko w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach!

 

Na Torze Białystok najbardziej polecamy jazdy sportowymi samochodami Porsche. Mocne i szybkie auta zapewnią doskonałą zabawę i wysoki poziom adrenaliny.

 

Nitka toru w Białymstoku liczy obecnie 1050 metrów długości oraz 10 metrów szerokości. Na kierowców czeka 6 zakrętów w prawo oraz 3 w lewo. Plusem toru jest jego równa i gładka nawierzchnia z asfaltu. Z ciekawostek można wspomnieć o wybudowanym wewnątrz toru rondzie.

Nawierzchnia

Asfalt

Długość toru

1,05 km

Szerokość toru

10 m

Liczba zakrętów

9

Najdłuższa prosta

450 m

Lokalizacja toru Białystok - mapa:

Wybierz Porsche na tor:

Porsche 911 Carrera
Porsche GT3/RS (996)
Porsche GT3 (997)