Porsche GT3/RS (996)

jazda Porsche GT3/RS (996)

Dane Techniczne

Pojemność silnika:3,6 l
Moc:380 KM
Przyspieszenie:4,4 s do 100 km/h
Prędkość maksymalna:315 km/h
Skrzynia biegów:manualna, 6 biegów
Napęd:na tył
Waga:1350 kg

Porsche GT3/RS kultowej generacji 996 to bez wątpienia jeden z najbardziej ekscytujących samochodów do jazdy po torze wyścigowym. Świadczy o tym fakt, iż to właśnie ta wersja została jednym z pierwszych seryjnie produkowanych aut na świecie, które pokonały pętlę toru Nurburgring w mniej niż 8 minut.

Jeśli chcesz przekonać się, co wyjątkowego ma do zaoferowania Porsche GT3 996, zdecyduj się na przejażdżkę nim na torze. To auto jest drugą, odświeżoną generacją modelu 996 (MKII).

Porsche GT3/RS różni się od poprzedniej wersji mocą oraz wagą. Znajdziesz w nim jeszcze mocniejszy silnik, potrafiący wycisnąć z siebie 380 KM. Nie jest on turbodoładowany, lecz naturalnie oddychający. Silnik zamontowany pod tylną maską to sześciocylindrowe 3,6 l z chłodzeniem cieczą. GT3 jest sporo lżejsze, a co za tym idzie, szybsze. Ulepszono w nim także aerodynamikę nadwozia, dzięki czemu jeszcze szybciej przyspiesza. Możesz śmiało nazwać go błyskawicą, gdyż od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 4,4 s.

GT3 to jedno z najbardziej usportowionych modeli Porsche – jest skupione na osiąganiu jak najlepszych wyników na torze. Poliwęglanowa tylna szyba, maska i spojler z włókna węglowego, sztywniejsze amortyzatory i regulowane wahacze – wszystko po to, by by jazda na torze była jeszcze szybsza i bardziej agresywna. Nawet tylne logo zostało zastąpione naklejką – Porsche działało tu tak, by odchudzić GT3 o każdy możliwy gram.

Manualna skrzynia biegów chodzi lekko, a zarazem precyzyjnie. Przekonaj się sam podczas jazdy Porsche po torze wyścigowym. Ten unikalny model wyprodukowano tylko w 682 egzemplarzy na całym świecie, co czyni go absolutną perełką w naszej ofercie.

Jazda po torze Porsche GT3/RS (996)

Znasz kogoś, komu serce bije szybciej już na samą myśl o Porsche? Chcesz podarować mu coś wyjątkowego, czego nie dostał jeszcze nigdy? Zrób to teraz i zamów mu voucher na jazdę superautem Porsche 911 GT3/RS. Zamów jazdę na najdogodniejszym dla siebie obiekcie i spędź ten dzień wspólnie z najbliższymi. Masz do dyspozycji kilkanaście polskich torów wyścigowych, na których możesz sprawdzić swoje umiejętności i przetestować możliwości auta.